חיפוש
  • mayapipano

מה בין יצירת רווחיות בעסק לרוחניות?

עודכן ב: 14 נוב 2018הנה משהו קטן שאולי לא ידעתן עליי: אני מאמנת כבר מעל 12 שנים, אבל ממש באמצע הדרך המקצועית שלי, לפני 6 שנים, חוויתי משבר כלכלי גדול בעקבותיו טסתי לקצה השני של העולם, כל הדרך לחבל לדאק שבהודו, לאיזשהו כפר אקולוגי נידח, הכל כדי להתבודד, לעשות מדיטציות מהבוקר עד הערב ובעיקר כדי להחליט עם עצמי החלטה שהייתה עבורי ממש קריטית באותם ימים: האם אני ממשיכה במקצוע האימון או פורשת לטובת עולם השכירות. יכולה לספר לכם בשיא הכנות שאפילו חשבתי על האפשרות של להיות פקידה במשרד קטן במשרה של שמונה עד חמש, הרחק-הרחק מדאגות העולם העצמאי...שהיתי בכפר היפיפה הזה במשך עשרה ימים שלמים, כשתשעה ימים מתוכם קיימתי עם עצמי קורס מדיטציית שתיקה (ויפסאנה). לעומת קורסי שתיקה אחרים החלטתי לקיים את הקורס הזה עצמאית לגמרי ואפילו לצאת במהלכו לטרק בהרי ההימליה (כן, גם בשתיקה. טוב, דיברתי עם חבורת חמורים שעברה לידי, מודה, אבל חוץ מזה כלום!) ובין ישיבות מדיטציה רבות, לסחיבת דליי מים (לא היו מים זורמים בכפר, כך שכביסות ומקלחות דרשו מאמץ גדול, לפחות לפי הסטנדרטים שלנו, תושבי העולם המערבי) ולאותו טרק קשה מנשוא, בעיקר התכנסתי בתוך עצמי, בכוונה גדולה ובמטרה ברורה – לקבל עד סוף הקורס החלטה – עולם אימון כן או לא. ובעיקר – עצמאות כן או לא.

לא עברו יותר מכמה דקות אחרי שהקורס הסתיים ומצאתי את עצמי יושבת מול שדה של פרחים צהובים מרהיבים ביופיים, כשהרי ההימליה הקסומים מחייכים אליי מרחוק, מסביבי תרנגולות קשקשניות חינניות, נושמת את כל היופי והטוב הזה ויחד עם זאת אומרת לעצמי: היה לי מדהים פה, וכן, היו מדי פעם מחשבות של "מה אני צריכה את כל השיט הזה של העולם המערבי המורכב, בואי פשוט תישארי פה, תינשאי לאיזה גבר לדאקי ותלדי לו מלא ילדים לדאקים מהממים", נכון היו כמה... אבל בסופו של יום (או קורס)? הבחירה שלי הייתה לחזור לארץ, לעשות גוונים בלונדיניים (אל תשאלו אותי למה, יש תובנות בקורסים כאלה שאת לא מבינה מאיפה הן נוחתות עלייך... העיקרון הוא לא להתווכח איתן) ולא רק להישאר במקצוע האימון אלא - להפוך את העיסוק שלי לעסק! להיות הכי טובה שאני יכולה! לקחת בשביל זה את אנשי המקצוע הכי טובים שיש! לתת את הערך הכי גבוה לאנשים! ו... כאן הגיעה לי ממש התגלות רוחנית - להפוך את העסק שלי לעסק ריווחי!


כעבור שבועיים, אחרי שהספקתי ליהנות עוד קצת מנפלאות הודו המרתקת, חזרתי לארץ עם כמה החלטות שמימשתי מיד:

1. להפוך את יכולת הכתיבה שלי למקצועית יותר ולהשתמש בה ככלי שיווקי חזק. השקעתי כסף ולקחתי מנטורית תותחית לכתיבה. מאז למעשה אני כותבת דרך קבע, אז לאילו מבינכן שחושבות שנולדתי עם עט ביד (או עם מקלדת), תחשבו שוב... לרובנו זו יכולת נרכשת!

2. לקחתי מנטור למכירות! כן יקרות, יכולת המכירה היא יכולת אקוטית בכלל בעולמנו (אפילו בזוגיות) אבל בעיקר כנשים עצמאיות בעידן החדש. גם כאן השקעתי ושילמתי די הרבה כסף. זה החזיר את ההשקעה בענק.

3. בניתי את המודל העסקי הייחודי שלי, שתחילה שירת רק אותי, אחר כך מתאמנים פרטיים שלי וכשלוש שנים אחר כך, לאחר שאימנתי מאות אנשים איתו, הוא הופץ במדריך "בניין ההצלחה של העסק" וכיום משרת כבר אלפי אנשים ביצירת תוצאות רצויות בעסק שלהם! מוזמנות להוריד אותו במתנה אם עדיין לא נחשפתן אליו בקישור כאן. עד היום המדריך הזה הכניס לי מעל חצי מיליון שקל ומבחינתי, בעקבות מהלך שעשיתי ממש בחודש האחרון, זוהי רק ההתחלה...


אז מה הקשר בין רוחניות לעסק ריווחי? או, שמחה ששאלתן! התשובה תמונה בדרך לשם... לאותה רווחיות רצויה. מה שאני גיליתי בדרך ליצירת רווחיות רצויה בעסק שלי, ודרך אגב אני מגלה בכל יום מחדש, שהדבר המשמעותי ביותר בתהליך הוא – האישה ואשת המקצוע שאני הופכת להיות בזכותו. הבנתי שהתהליך הזה, כל עוד בחרתי לחיות כאן בעולם המערבי (וכמו שהבנתן מהסיפור שלי ממש השקעתי בתהליך הבחירה הזה) ולא באיזה כפר נידח בלדאק, אז אחת השפות המרכזיות של העולם הזה היא – כסף. כן, כסף זו שפה. כסף הוא ביטוי של מתנות העידן החדש.


א.נשים כל כך מפחדים מכסף, כל כך נרתעים ממנו, אני שומעת שוב ושוב בשיחות הייעוץ שאני מקיימת בהלה על סף איבוד העשתונות כשאני אומרת לנשים את המשפט: "שימי מספר על החלום שלך". "מה זאת אומרת?..." שואל הקול המבוהל מהצד השני. "כמה את רוצה להרוויח בעקבות מימוש החלום שלך?" "אני לא יודעת..." "אוקיי, כמה הרווחת שנה שעברה?" "אני לא יודעת...." "מה זאת אומרת? יש לך רואה/ת חשבון? הוא בטוח שלח לך את הדו"ח של 2017, מה היה כתוב שם?" "אה, לא זוכרת..."יכול להיות שגם אתן מוצאות את עצמכן מגרדות בראש, מנסות להיזכר מה היה כתוב בדו"ח הרווח והפסד שלכן? אם כן, מה זה אומר עליכן כבעלות עסק לדעתכן? ומי אתן צריכות להיות "יותר" כדי להפוך את העסק שלכן לריווחי כבר בשנה הקרובה? ממוקדות יותר? מתוכננות יותר? מקצועיות יותר? מאוד יכול להיות שכל התשובות האלה נכונות, אבל אתן יודעות מה בעיקר? מאמינות בעצמכן יותר! מרגישות ראויות יותר! בעלות ערך עצמי גבוה יותר!

כי ברגע שתרגישו את כל אלו, להפוך את העסק שלכן לרווחי תהיה משימה פשוטה מאוד. נכון, יש כמה פעולות שצריך לעשות, נכון, אנחנו אמורות להכניס את היד שלנו לכיס ולהשקיע בעסק שלנו לפני שהוא משקיע בנו, אבל אני רוצה לספר לכן מה הסיבה האמתית שרובנו לא עושות את זה בהתחלה, שגם אני לא עשיתי את זה על ההתחלה, ולא, יש לי חדשות בשבילכן, זה לא באמת המצב הכלכלי שלי, וזה לא באמת כי אין לי זמן, וזה לא באמת כי אני לא מספיק מוכנה... זה כי אני לא אוהבת את עצמי מספיק! כי אני לא חושבת שמגיע לי ליהנות ממי שאני עד הסוף! שמותר לי להרוויח ממה שאני טובה בו! זה העניין! אני מוכנה לחתום לכן על זה. וכאן נדרש תהליך רוחני-הווייתי.

בחדר האימון שלי, בעיקר בשש השנים האחרונות מאז החזרה מהודו, אני תמיד משלבת בין הרוחני-הווייתי לעסקי-משימתי, כי השניים קשורים קשר הדוק האחד בשני ורק ביחד אני יכולה לקחת את העסק שלי, ואותי למעשה לשלב הבא.


תודה שקראתן עד כאן, תודה שאתם בעולמי, אם עדיין לא נרשמתן לניוזלטר שלי, מוזמנות לעשות את זה עכשיו בקישור שלמעלה.

שלכן, בהרבה אהבה וערכה, אני

145 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano