חיפוש
  • mayapipano

איך לקחתי משבר מהגיהינום והפכתי אותו למקפצה של חיי?


בחודש פברואר 2017 מצאתי את עצמי ניצבת בפני אחד האתגרים הגדולים של חיי. הייתי בתחילתו של החודש השמיני להריון שלי. הריון בריא ויפה שהתפתח נפלא טפו-טפו. עם עוברית מתוקה בבטן שכולי הייתי בהתרגשויות שיא כבר לפגוש בה. הריון שאני בחרתי בו והייתי שלמה איתו, על שלל האתגרים שבבחירה להיות אם יחידנית. ויחד עם זאת, עם כל המופלאות הזאת שכרוכה בלהביא חיים חדשים לעולם, הייתי בעיצומו של משבר, שבחלומות הכי שחורים שלי לא חשבתי שאפגוש בו דווקא כשאני רגע לפני לידה.


בטח רובכן כבר שמעתן את הביטוי "תרגיל עוקץ". עקיצה. נעקצתי. עקצו אותי. תקראו לזה איך שבא לכן, אני אישית קראתי לזה באותם ימים "הגיהינום הפרטי שלי". כל ההון העצמי שהיה לי באותם ימים, מה שנשאר מתאונת דרכים קשה שעברתי 11 שנים לפני, הושקע בעסקת נדל"ן בארה"ב ולמרות כל הבדיקות המוקדמות נפלתי בפח. המאבק החל כבר שנה לפני ההיריון אבל בחודש השמיני הבנו, עורכת הדין שלי ואני, שאם אני רוצה לעבור את ההיריון הזה בשלום, כלומר בלי צרחות עד לב שמיים בכל פעם שאני נתקלת באטימות של הבירוקרטיה האמריקאית, בלי החרדות בלילות סביב מה תהיה המלכודת הבאה שהנוכל הזה ישים לי (כן, הוא לא הסתפק רק בלעקוץ לי, אלא גם בלמרר לי על הדרך את החיים), בלי דפיקות ראש בקיר בכל פעם שאני שומעת על עוד מקרים דומים שמחכים בהמתנה חמש, שש ועשר שנים עד שמערכת המשפט האמריקאית תעשה עמם צדק, בקיצור בלי כל אלו ועוד, אז אם אני רוצה לצאת מכל הסיפור הזה בשלום כדאי לי לסיים עם התיק הזה כמה שיותר מהר. ולסיים את התיק באותם ימים היה לוותר על כל הכסף.


אתן שואלות עם בכיתי? בכיתי. אתן שואלות אם הייתי על סף ייאוש? הייתי על סף ייאוש ומעבר לו. אתן שואלות עם הרגשתי שמכאן הכל רק ילך וידרדר? כן. הרגשתי גם את זה. ועוד דברים שנחסוך מכן כי נראה לי שהבנתן את הרעיון.

מכל שלל הבחירות שניצבו בפניי באותם ימים לאן לקחת את חיי מכאן, ביניהן היה להרים ידיים, להיות שכירה במשרה קטנה של שמונה עד חמש, לנסוע לארה"ב ולהצטרף לארגון פשע ועוד, בחרתי, תודה לאל, ללכת על כל הקופה ולהמר על עצמי בענק – לקחת את הייעוץ העסקי הכי טוב לעסק שלי, שבמקרה שלי גם עלה לא מעט כסף, ובעזרתו ובעיקר בעזרת התושייה והאמונה שלי – לקחת אותי ואת העסק שלי לשלב הבא.

עכשיו, כשעמדתי להיות אימא יחידנית, לכתוב צ'ק על סך כמה עשרות אלפי שקלים, לא היה עניין של מה בכך, אבל מה שעזר לי בסופו של דבר להניח את הסיפור קורע הלב שלי בצד ולהסתכל קדימה בגאון אל עבר העתיד הייתה האמירה הבאה: "מאיה מתוקה שלי, תקשיבי, נכון שהפסדת הרבה כסף, זה נכון, אבל את שווה הרבה יותר מזה. הכסף הזה מסמל משהו שנשאר ממשבר שעברת (התאונה) ושהתגברת עליו כמו אלופה כשידך על העליונה. ואם היתרה של הכסף שנועדה לאפשר לך להתגבר על כל מה שעברת נלקחה ממך, כנראה שאת כבר לא זקוקה לה יותר. קחי גם את המשבר הזה והפכי אותו לסיפור הצלחה ענק!"
וזה מה שעשיתי. לקחתי את עקרונות השיטה שלי, שיטה שדרכה אני מובילה כבר מעל עשור מאות בעלי עסקים להצלחות יוצאות דופן והפכתי אותה למודל עסקי מנצח. יצרתי מדריך עסקי חינמי יוצא דופן. נתתי במדריך הזה את הערך הגבוה ביותר שיכולתי לתת. האמת? שמתי שם גם את הנשמה שלי. באמת. שמתי שם את האמונה שלי שיותר ויותר בעלי ובעלות עסקים יקראו אותו ושהוא יביא להם סוף סוף את השינוי המיוחל. ונחשו מה? זה הוכיח את עצמו. ונחשו מה עוד? חזרתי מחופשת הלידה שלי להכנסה יותר גבוהה מאשר ההכנסה שהייתה לי כשיצאתי אליה. היה בדיוק חודש יולי (חודש שנחשב לפי דעת הרוב כחודש חלש לעסקים אימוניים-טיפוליים) ולהזכירכם הייתי עם ילדה קטנה בידיים כמעט ללא עזרה. ממש לא מובן מאליו. והתחושה שהימרתי על עצמי והרווחתי? הייתה שווה זהב!


שלא יהיו לכן ספקות, עבדתי קשה כמעט עד הרגע של הלידה, שמתי את כל התירוצים והסיפורים קורעי הלב בצד, ממש נתתי בראש, אבל ידעתי מי אני ומה יש לי לתת לעולם וזה מה שהוביל אותי וחיזק את ידיי לאורך כל הדרך.


באופן טבעי, עם הזמן, החלו להגיע אליי יותר ויותר נשים שהנושא של עצמאות כלכלית ורווחיות העסק שלהן בער בדמן. באופן טבעי צעדנו ביחד בגאון אל עבר העתיד המזהיר שלהן. מאז ועד היום יש לי המון סיפורי הצלחה שאני בוחרת לשתף בהם כדי להוות מקור השראה והושטת יד לנשים אחרות שפגשו ופוגשות כרגע את אתגרי החיים והעסק בחייהן. ובאופן טבעי, ממש רגע אחרי הראיון איתי בערוץ עשר והקמת הבלוג שלי "עצמיות נשית", יצרתי את כנס "עצמיות נשית 2019" שהולך לקרות ממש בסוף החודש הזה ושההרשמה המוקדמת אליו במחיר המיוחד עומדת להסתיים היום, ה16.12.18, בשבע בערב!


אז אם מצאת את עצמך בין השורות האלה, אם יש לך עסק או רעיון לעסק שאת ממש מרגישה שהשנה זו השנה עבורו - הכנס הזה יכול להוות עבורך את המקפצה שאת מייחלת לה.

הנה כל הפרטים לגבי האירוע.

מקווה לפגוש בך בקרוב:)


276 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano