חיפוש
  • mayapipano

ארבע החרטות שלי


אלוהים עדי שהחזקתי מעמד עד עכשיו. אבל הבידוד שזה עתה יצאתי ממנו פלאס התבטאותו החוצנית של השר לענייני כלום, חידדו אצלי כמה תובנות לגבי המצב וברוב טובי החלטתי להעניק אותן לעולם. אזהרה קטנטונת: במצבי קיצון כמו עכשיו הערסית הבת – ימית שבי יוצאת החוצה במלוא תפארתה ולא תמיד לכולם זה בא טוב. אני מכבדת ומבינה. עם זאת, לאור המצב ההזוי בו אנו נמצאות, מקווה שתסלחו לי, בכל מקרה זה "שני הסנט" שלי על המצב, או בשמם השני: ארבע החרטות שלי:

חרטא מספר אחת שמישהו יודע משהו על מה שהולך לקרות. אף אחד לא יודע מה יהיה. זהו. תפסיקו לחשוב שמישהו יודע זה רק יוריד אתכן. אולי-אולי הקוראת בקפה המעולה הזאת מיפו, שם בפינה ליד יפת, אולי. אבל חוץ ממנה אף אחד. ומי שאומר לכן שכן קחו שני מטר מרחק ממנו. בעצם בכל מקרה קחו ליתר ביטחון. במקצוע שלי אני על האינטרנט 70% מהזמן ומאז הקורונה אפילו 88% מהזמן, עושה הרבה כתיבה שיווקית ללקוחות (לא כמו החרטא שאני כותבת עכשיו, כתיבה כתיבה) וכמות המנטורים, יועצים, מאמנים, מטפלים, מנחים, אסטרטגיים שאני נחשפת אליהם בחודשים האחרונים ושעדיין ממשיכים לשדר 'עסקים כרגיל' היא אסטרונומית בעיניי. די עם החרטא הזאת כאן ועכשיו. אנחנו לא יודעים. הגיע הזמן להתיידד עם העובדה הזאת.

חרטא מספר שתיים שאנשים חושבים שהם יודעים מה עובר על השכן שלהם. תפתחו אוזניים טוב-טוב עכשיו, במיוחד אתה, כן אתה, זה שכתב לי באחת התגובות לפוסט שלי מלפני חודשיים כששיתפתי שארבע משפחות בחרו להעביר לי את המענקים שקיבלו מביטוח לאומי כדי לתמוך בי כאם יחידנית לאור המצב, שלדעתך לא הייתי צריכה לקחת כסף מאף אחד, אלא פשוט לדעת לחסוך ליום גשום. חביבי, כמו שכבר כתבתי לך (בהודעה פרטית ולא על הקיר כמו שאתה בחרת לכתוב), כל עוד אתה לא אם יחידנית לילדה קטנה ללא כל תמיכה התגובה שלך בעייתית בעיני. בעייתית מאוד. חשוב לי שתבין את חרטא מספר שתיים. אבל לא רק אתה, כולנו. הפכנו להיות אומה קהת חושים. נותנים טיפים בשני שקל למישהו אחר מבלי לדעת באיזה מלחמות הוא נלחם בחייו ובכמה מהן הפסיד. והפסיד למרות כל הנחישות והאומץ והרצון הטוב. כי לפעמים אנחנו מפסידים גם אם אנחנו עושים הכל נכון. וזה מבאס. וגם אם עשיתם קורס NLP ממש טוב, אל, פשוט אל תנסו לקרוא את מחשבות של מישהו אחר. כי גם אם הכי ננסה בעולם לא נצליח באמת להבין מה עובר בנפשו של האדם שלובש נעליים אחרות משלנו. אז חביבי, כן אתה מהחיסכון ליום גשום, סליחה שלא הספקתי לחסוך ליום גשום, אני פשוט הייתי עסוקה בלאבד את כל ההון האישי שלי כשאני בחודש השמיני להריון בגלל איזה תרגיל עוקץ שעשו לי ואחר כך הייתי עסוקה פשוט במשך שלוש שנים באימהות יחידנית אינטנסיבית ואחר כך בניתוח החלפת מפרק שעברתי. עבדתי קשה מאוד כדי להרים את הראש מעל למים ומלהתפרנס ממה שאני הכי אוהבת בעולם, שזה ללוות אנשים בדרך להגשת החלומות שלהם. והצלחתי להתקדם. הצלחתי יפה. ועם זאת לקורונה חוקים משלה ואני מכבדת אותה. אבל לשחזר את ההון העצמי שלי של כמה מאות אלפי שקלים במדינה בה אנחנו חיים זה לא עניין של מה בכך. אני בדרך אבל אל דאגה. אז אתה שם, אם יש לך הורים שעוזרים כלכלית תגיד תודה. ואת אם, כן את, יש לך אימא שעוזרת עם הילדים אז תגידי תודה. ואתם אם יש לכם את הבריאות שלכם אז תגידו תודה. וצחי, אם יש לך משכורת יפה למרות שאתה שר של כלום, אז תגיד תודה ואולי תפריש חלק ממנה למי שזקוק כהתנצלות על האמירה החוצנית שלך. וחוץ מזה זהו, בואו לא נתעסק בחיים של אחרים חוץ מלנסות לעזור להם. נראה לי שיהיה כאן כבר עולם יותר טוב.

חרטא מספר 3 (וזה אומרת לכם אסטרטגית שיווקית) – המחשבה שיש אסטרטגיית יציאה מהמצב. ח'ברה, בואו, אין. נשבעת לכם. נפלנו על שלטון שלרובו הגדול אכפת אך ורק מעצמו. נפלנו. אבל אנחנו יכולים גם לקום! מחוזקים יותר. דעתנים יותר. אחראים יותר. אבל רק אם נבין שאף אחד שם בחוץ לא יתכנן לנו את אסטרטגיית היציאה מהמצב אלא רק אנחנו. אנחנו העם ואנחנו הכוח והכוח צריך לחזור לידיים שלנו. זה מה שנכתב בספרים כבר לפני מאות שנים וזה גם מה שיקרה, כי זה מה שאמור לקרות.


חרטא מספר 4 מי שרץ יותר מהר משיג יותר. חרטאאא. זהו, לא קלטתם עדיין? העולם המערבי הפסיד! הנזירים הבודהיסטים ניצחו! העצירה היא הריצה של העידן החדש, הלוווו. אז בואו נעצור רגע, ניקח נשימה עמוקה, נסתכל על מי שמסביבנו ונעשה מאמץ אמתי לאודות לו או לה מכל הלב, להגיד להם שכל כך לא מובן שהם בעולמנו ושאנחנו מעריכות את זה. אחר כך ניקח רגע לאודות על הבריאות שלנו ושניה אחר כך על זה שאיכשהו, למרות הכל, ולמרות שקשה, ולמרות שיש לפעמים חוסר אונים ענק, ולמרות שלראש הממשלה שלנו יש מטוס פרטי בשווי 872 מיליון שקל שפשוט עומד בחניה ומעלה אבק, בכל זאת אנחנו עדיין קמים בוקר-בוקר ועושים את המיטב להיות אנשים טובים וישרים עד כמה שניתן. כפיים לנו.


"לעצור רגע" זה גם שמו של הקורס החדש שילדתי יש מאין בעקבות ובזכות המצב החדש. לא הספקתי להגיד יולי אידלשטיין וכבר נכנסתי להיריון שני – המחזור השני של הקורס עוד רגע גם נולד והוא מתמלא מדי יום באנשים מרגשים ונחושים לעשות מהלימון לימונדה בעקבות המצב, בעסקים ובחיים. אני מחויבת ללוות אותם ואותן על הדרך הטובה ביותר. נותרו עוד כמה מקומות – אשמח שתעבירו הלאה למי שרלוונטי. למי שרוצה לקחת אחריות על החיים למרות ובזכות הכל. ועד אז אל תשכחו – הכל חרטא, חוץ ממי שאתם בחורים להיות כאן עכשיו!

הנה כל הפרטים על הקורס שלי, שהתשלום אליו דרך אגב הוא בדאנא - נתינה לפי יכולת: https://mayapipano.ravpage.co.il/laatzorega1372020

116 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano