חיפוש
  • mayapipano

החומרים מהם עשויה האהבה


באמת שאי אפשר להסביר איך זה קרה, אבל גרגר האפונה שראיתי בבדיקת האולטרסאונד יום אחרי יום הולדת ארבעים שלי, חוגגת שלושה אביבים בעוד כמה שעות. ניסיתי לרכז עבורכם (ובעיקר עבורי) מה זה אומר וממה היא עשויה, אחת התופעות הכי לא מוסברות שהמציאה האנושות - אהבה.

בכי של שמחה, בכי של ייאוש, צרחות, לילות בלי שינה, צחוק קטן, צחוק גדול, צחוק מתגלגל, שוב פעם בכי, נענועים שונים ומשונים להעלמת גזים, תנוחת נמר, כלב מביט למעלה, כלב מביט למטה, תלישת שערות, תסכול, חוסר אונים, דאגה (זה לכל החיים, מה?), פחד, חרדה, שמחה, נחת, גאווה. כל אלו ועוד - החומרים שמהם עשויה האהבה.


לעשות שמיניות באוויר שיהיה לה טוב, להישבע לנקום כל עוד נשימה באפי במי שיעשה לה רע, לכעוס עליה, לסלוח לה, לכעוס עליה שוב, אולי קצת יותר מדי, ללכת לישון מפוצצת ברגשות אשמה (כמה זה נורא, אה??), לקום בבוקר ולהריח אותה, לחייך, לנסות למחול לעצמי, לא תמיד להצליח, להצליח לגרום לה לסדר את החדר, לא להצליח לגרום לה שלא לקבל עוד מכה, לחבק המון, לנשק המון, לשאול שאלות ולא תמיד לקבל תשובה. כל אלו ועוד - החומרים שמהם עשויה האהבה.


להבטיח לה את הטוב ביותר, לא תמיד לקיים, לעשות דברים שבחיים לא חשבתי שאעשה, להתפלל למי שצריך שישמור עליה, למצוא לה פתרונות לדברים שאין להם פתרון, לטפל בפצע עד שיעבור, לחטוף ורטיגו מהלחץ שלא אהיה מספיק בשבילה, להיות מופתעת לרעה, להיות מופתעת לטובה, להתרגש יותר ממנה ביום שלפני יום ההולדת שלה, להעמיד את כל העולם על הרגליים בשבילה (אפילו שסגר, אז מה?) ולפוצץ לה את הבית בעוגות, בבלונים, במתנות ובכוונה טובה. כל אלו ועוד - החומרים שמהם עשויה האהבה שלי, לאלה - דורה.


יום הולדת שלוש שמח אלה – דורה שלי, את – את, כל - כולך, אהבה.


423 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano