חיפוש
  • mayapipano

העצה הכי גרועה שקיבלתי


לאחרונה חשבתי על איש מקצוע אחד, יועץ פיננסי, שנחשב מומחה בתחומו, שלפני כמה שנים נתן לי מצד אחד עצה ממש גרועה, ומצד שני יצר עבורי סיטואציה שאפשרה לי להחליט עם עצמי החלטה ממש טובה, כזו ששינתה את כל מהלך הקריירה שלי


בשבוע שעבר כתבתי מאמר בנושא הקשר בין רווחיות בעסק לרוחניות. קיבלתי הרבה תגובות ושאלות עליו. בין השאר התבקשתי לענות על תהליך קבלת ההחלטות היותר "מושכל" שלי בהקשר של העסק, "פחות רוחניות ויותר תכלס" ביקשתן ממני... אז במאמר של היום בחרתי להניח את הרוחניות בצד ולדבר איתכן, תכלס, על הבחירה המקצועית שלי מלפני כמה שנים להישאר בעולם העצמאות. אני מניחה שלא מעט מכן גם מתלבטות בנושא ואני מקווה שאוכל לשפוך קצת אור על העניין, אולי אפילו מעבר לכך.


לפני כמה שנים הייתי בצומת דרכים מאוד משמעותית עם העסק שלי.

מצד אחד הייתי כבר מאמנת מוסמכת ומוערכת עם לא מעט סיפורי הצלחה של מתאמנים ומצד שני, ברמה הכלכלית, המצב שלי היה רע מאוד. מה שקרה זה שבעצם לא הייתה התאמה בין התחושה הפנימית שלי

והאמונה שמגיע לי ושאני ראויה כולל, כמו שכבר ציינתי, "קבלות בשטח", לבין חשבון הבנק שלי... נשמע לכן מוכר?

ואז, חברה נתנה לי במתנה פגישת יעוץ והכוונה עם יועץ פיננסי בכיר ומוכר בתחום. כמובן שחיבקתי את ההצעה בשתי ידיים מתוך רצון גדול למצוא סוף סוף פתרון למצב הכלכלי העגום שלי.


כשהגעתי לאותו יועץ פיננסי והתיישבתי מולו, בעודו עובר על חשבון הבנק שלי ומעיין בדו"חות הרווח והפסד שלי, התאכזבתי עד עמקי נשמתי לשמוע אותו אומר לי: "תראי, ממה שאני רואה כאן, אין לך עסק. את לא רווחית וזה לא נראה טוב. מה שהייתי מציע לך, אם המצב לא משתפר תוך כמה חודשים, זה לעזוב את התחום הזה, שגם ככה, בינינו, גדוש ביותר מדי מאמנים בדיוק כמוך."


יצאתי מהפגישה הרוסה. לא ידעתי מה לעשות. החלום שלי, הייעוד שלי, הדבר הזה שבהרגשה שלי בשבילו בכלל הגעתי לעולם, לא מכניס לי כסף ולא מאפשר לי לחיות חיים נורמליים אלא לחוות כל הזמן חרדות ותחושה קשה של הישרדות.


אותו יועץ פיננסי הציע לי למעשה לשים תאריך ביומן, בטווח של כמה חודשים, שבו אעצור ואתבונן בהכנסות שלי, ושאם הם לא יראו גרף של עליה, אפרוש מהעסק ואחפש לי תחום אחר, עדיף כשכירה.

אולי חלק מכם אומרים עכשיו: "מה כל כך רע בעצה הזאת? היא נשמעת מאוד הגיונית..."

אז אני מודה שככה גם אני חשבתי וכמה שבועות באמת התהלכתי עם ההרגשה שזה הדבר הנכון לעשות.


ואז, משהו השתנה בי, שיניתי את הגישה ובעצם שיניתי את נקודת המבט שלי

על הנושא. באותו רגע החלטתי, החלטה ברורה ומושכלת, והיא שאני הולכת להפוך

את העסק שלי לריווחי. נקודה.לא "אני מקווה, אם יהיה לי מזל, אם אנשים יבחרו אותי כמאמנת שלהם על פני מאמנת אחרת."

לא "אם... אז..."

אלא שאני הולכת להרוויח מהעיסוק שלי. כי אני ראויה. כי מגיע לי.

כי ככה החלטתי.

ואם אני ראויה וככה מגיע לי אז אני אעשה כל מה שצריך, אבדוק מה חסר לי, אחדד תחומים שאני רוצה להשתפר בהם, כדי לקחת את עצמי לשלב הבא וכדי להפוך את הייעוד שלי גם לפרנסה שלי.


אני יכולה לשתף אתכן שאחד התחומים אותו חיזקתי אצלי היה עניין המכירות.

התאמנתי על למכור טוב יותר, נעזרתי באנשי המקצוע הטובים בתחום, הייתי מוכנה להוציא הרבה כסף ולשלם להם, למה? כי ידעתי שזאת השקעה שתחזיר את עצמה בסופו של דבר!

למה? כי אני ראויה, אני טובה ואני מקצועית ויש מאות ואלפי אנשים שם בחוץ שמחפשים אותי, רק פשוט לא יודעים עדיין איך קוראים לי ואיך מגיעים אליי, וזאת האחריות שלי להנגיש את עצמי וזה מה שעשיתי.


לאחרונה חשבתי על אותו איש מקצוע שמצד אחד נתן לי עצה ממש גרועה ומצד שני יצר סיטואציה שאפשרה לי להחליט עם עצמי החלטה טובה על כך אני אפילו מודה לו.


זהו. חשבתי שהסיפור הזה יכול להיות לכן לעזר ולהאיר גם אצלכן איזושהי פינה חשוכה, איזשהו תחום שאתן מרגישות שאתן מעולות בו ונותנות בו ערך גבוה אבל עדיין התוצאות החיצוניות לא מראות לכן את זה.

בין אם אתן שכירות ולא קיבלתן העלאה במשכורת כבר הרבה זמן, בין אם אתן עצמאיות וכמות הלקוחות לא מספקת אתכן ובין אם אתו בזוגיות ועדיין לא חוות בה את מה שהייתן רוצות לחוות.


וגם יש לי הפתעה... בחודש הבא, ממש ביום האחרון של 2018 אני הולכת לקיים כנס יוצא דופן וראשון מסוגו: "עצמיות נשית 2019"!, אם אתן נשים עצמאיות שהעצמיות שלהן חשובה להן אז אתן רוצות להיות שם! פרטים ממש בקרוב, הישארו מעודכנות על ידי הרשמה לניוזלטר שלי ממש כאן בראש הדף

133 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano