חיפוש
  • mayapipano

על זוגיות, נישואים ועצמאות כלכלית


בשבוע שעבר סיימתי שיחת ייעוץ עם בעלת עסק שהטרידה אותי מאוד. זו כנראה לא הייתה הפעם ראשונה ששמעתי את מה ששמעתי בשיחה הזאת, סביר להניח, כי קיימתי מאות (ואולי אלפי) שיחות כאלה במהלך העשור האחרון אבל עדיין...


מדובר בבעלת עסק בתחום האסתטיקה שקיים כבר קרוב לעשר שנים. בואו נקרא לה לצורך הדוגמה ל'. ל' יודעת להעיד על עצמה שהיא טובה מאוד במה שהיא עושה, יחד עם זאת היא חווה תסכול עצום ותחושה קשה שכבר מזמן הייתה צריכה להיות במקום טוב יותר עם תוצאות טובות יותר.

כששאלתי אותה מה הסיבה המרכזית לדעתה שהיא עדיין לא נמצאת במקום שבו היא אמורה להיות שמעתי את התשובה: "במילה אחת? בעלי. יש לי בעל קטן אמונה, סקפטי, חשדן, פחדן, שלא מאמין שאני באמת יכולה להצליח. שמסרס אותי ובכל פעם שרציתי להשקיע בעסק ולקחת ליווי עסקי הוא מיד דאג להגיד לי שזאת טעות ושכולם שקרנים וגנבים... ובגלל זה אני באותו מקום כבר כמעט עשר שנים!"ברגעים כמו אלה אני קודם כל נושמת עמוק. אחרי שאני מסיימת לנשום עמוק, אני לוקחת עוד כמה נשימות, רק ליתר בטחון... ואז שואלת: "אז מה שאת אומרת לי בעצם, אם אני מבינה אותך נכון, זה שכל ההצלחה שלך בחיים ובעסק שלך, כל מי שאת ומה שאת יכולה להיות, כל ההגשמה שלך, לא באים לידי ביטוי מלא רק בגלל בן הזוג שלך? שהאחריות לקחת אותך ואת העסק שלך לשלב הבא, למקום שבו אתם אמורים להיות היא לא בידיים שלך?" "אבל איך אני יכולה להצליח אם הוא כל כך לא מאמין בי? אם כל פעם שאני באה עם רעיון, עם החלטה עסקית, הוא דואג להקטין אותי ולהגיד לי שזה לא יעבוד??" ל' שאלה בתשובה. "זאת באמת שאלה מעניינת, שמבקשת התבוננות..." עניתי לה.


אעצור כאן ברשותכן וברשותכם. במקרה הזה, הלוואי והייתי אשת בשורה, כמו שאני בד"כ, הלוואי ויכולתי לספר שהשאלות ששאלתי את ל' גרמו לה לחשוב ולהבין שכדי לקחת את העסק שלה לשלב הבא היא אמורה קודם כל ולפני הכל לקחת את עצמה לשלב הבא... לשלב "העצמיות והעצמאות הנשית" שלה. לשלב שבו היא לוקחת אחריות מלאה על התוצאות בחיים ובעסק שלה. לשלב שבו היא עומדת נחושה, החלטית ועצמית בתוך הזוגיות שלה. לרוב זה מה שאני מצליחה לעשות באימונים איתי. הפעם זה לא קרה. גם עם זה למדתי לחיות לאורך השנים.

אני זוכרת פעמים בתחילת הקריירה שמקרים כאלו היו ממש מוציאים אותי מהאיזון שלי. אז מה שעשיתי בעצם זה שהלכתי לטפל בעצמי ובמקומות בתוכי שבהם אני מאשימה את העולם, את בני הזוג שלי, את "המצב" ולא לוקחת אחריות מלאה על מציאות חיי. ושם כמובן עשיתי עבודה. ברגע שטיפלתי במקום הזה אצלי זה איפשר לי להיות יותר פנויה, קשובה, מכילה וממוקדת עבור הנשים האחרות שפנו אליי כשבראשן אמונה מאוד חזקה: הנישואים שלי מפריעים לי לעצמאות הכלכלית!


יקרות ויקרים, הנישואים שלכם לא רק שלא מפריעים לעצמאות הכלכלית שלכם/ן, אלא שהם גם שיעור בצמיחה עבורכן/ם! הזדמנות ללמוד נחישות, הזדמנות ללמוד החלטיות ואולי, בחלק מהמקרים... ללמוד להיות בדיאלוג... גם את זה אני רואה בחדר האימון שלי כשלקוחה עסקית שלי מגיעה עם בעלה (וההפך) אני רואה לא פעם איך היא פוסלת בגסות רעיונות עסקיים, אסטרטגיים שלא מתוך מקום של עקשנות ואגו ולא מתוך הקשבה והחלטה מושכלת. גם זה קורה, תאמינו לי...


אז מה אני רוצה להגיד במסר הזה? האמונה היא בראשנו. האם נישואים תומכים או מפריעים לעצמאות כלכלית? בידינו ההחלטה. ההצעה שלי? הפכו כל נסיבות חיים, כולל נישואים, להזדמנות לצמיחה! השתמשו בהן כמנוף להצלחה! ואיפה שיש אתגרים? עברו דרכם!


איך? או! שמחה ששאלתן/ם: בסוף החודש, בבוקר האחרון של 2018, אני הולכת לערוך את הכנס הכי חשוב שערכתי עד היום: עצמיות נשית 2019!


בכנס אני הולכת להביא לכם את המיטב שלי: אני הולכת ללמד אתכם איך לנהל את הזמן כמו מנצחות, איך לקחת סיפור אישי "קורע לב" ולהפוך אותו לסיפור הצלחה, איך להקשיב לעצמכן ברגעים הכי מאתגרים בחיים ולקבל החלטה ממקום של עוצמה ולא ממקום של פחד והקטנה ועוד ועוד.

בתוך כל זה - לא אהיה לבד! יחד איתי הבאתי לכן ולכם את הטובות שבטובות! המרצות הכי מדהימות, כל אחת בתחומה, שייתנו מהידע שלהם בתחום התדמית, הייעוץ העסקי והמיינדפולס ועוד ועוד הפתעות.


ההרשמה במחיר מוקדם הולכת להסתיים אז שווה להזדרז ולשריין מקום בבוקר שכולו הנעה לפעולה מרגשת! כל הפרטים כולל אפשרות להרשמה במחיר המיוחד בקישור כאן

67 צפיות
אני מזמינה ליצור גם קשר אישי
  • בואו לבקר אותי בפייסבוק
Maya Pipano